le>
JESTEŚ WIERZYCIELEM?Zadzwoń lub napisz do nas:
biuro@prawo-centrum.pl
+48 787 610 727

Dotknął Cię problem zatorów płatniczych oraz niezapłaconych faktur?
Zastanawiasz się jak postępować z dłużnikiem? Nie wiesz jak dochodzić swoich roszczeń, jeżeli dłużnik jest Twoim wieloletnim kontrahentem - tak aby odzyskać pieniądze, ale nie zepsuć relacji biznesowej?

Napisz lub zadzwoń do Centrum, a uzyskasz pomoc wykwalifikowanych prawników, którzy indywidualnie zapoznają się z Twoją sytuacją. W zależności od jej specyfiki zaproponują i podejmą stosowne działania celem odzyskania Twoich pieniędzy

Problem zatorów płatniczych oraz niezapłaconych faktur dotknął choć raz chyba każdego z przedsiębiorców, bardzo wielu z nas spotyka się z niezapłaconymi wierzytelnościami także w życiu prywatnym.

Na rynku dostępna jest szeroka oferta firm windykacyjnych, podejmowane przez nie działania często odbiegają jednak istotnie od standardów etycznych, naruszają zasady współżycia społecznego, a przy tym nie gwarantują wcale istotnie wyższej skuteczności.

Naszym zdaniem nie chodzi o to, aby nękać dłużnika uporczywymi telefonami, windykatorzy nie muszą nachodzić dłużnika i jego sąsiadów lub pozostawiać w ich skrzynkach odbiorczych informacji o jego zadłużeniu.

Odzyskiwanie wierzytelności powinno zawsze odbywać się w granicach prawa, zrozumienie jego sytuacji i negocjacje z dłużnikiem przynoszą bowiem dużo lepsze rezultaty, niż wskazane powyżej – często pozaprawne - działania. Niejednokrotnie możliwe jest ugodowe rozwiązanie sporu, uzyskanie dodatkowego zabezpieczenia wierzytelności i jej regularna spłata w ratach.

Naszym zdaniem nie ma skuteczniejszej metody odzyskania długu, niż przekonanie dłużnika do tego, żeby sam zechciał go zwrócić.